Wiele osób zastanawia się nad sensem kupowania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, co przecież wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Czy rzeczywiście jest sens wydawania dodatkowych pieniędzy, skoro mam do dyspozycji państwową służbę zdrowia? Okazuje się, że w wielu przypadkach inwestycja w prywatną polisę zdrowotna czy też pakiety medyczne jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Dlaczego?

Ubezpieczenie zdrowotne z w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia to za mało?

Niektórzy uważają, że wykupowanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego mija się z celem, mając do dyspozycji powszechne ubezpieczenie NFZ. W praktyce bywa jednak różnie i w przypadku osób regularnie korzystających z usług placówek medycznych znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak posiadanie prywatnej polisy zdrowotnej czy też pakietów medycznych. W przypadku Narodowego Funduszu Zdrowia trzeba liczyć się z koniecznością czekania w długich kolejkach na chociażby wizytę u specjalisty. Chodzi tutaj przecież o nasze zdrowie i zwlekanie z leczeniem może wręcz przyczynić się do pogorszenia jego stanu. W przypadku prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego zyskuje się swobodny dostęp do lekarzy specjalistów i badań laboratoryjnych. Tak polisa zdrowotna czy tez pakiet medyczny jest świetnym dopełnieniem ubezpieczenia gwarantowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Tym bardziej, że dzięki prywatnemu ubezpieczeniu można korzystać ze świadczeń wysokospecjalistycznych, których na próżno jest szukać w ofercie NFZ.


Warto też przeczytać: https://kapitalni.org/pl/artykuly/prywatne-ubezpieczenie-zdrowotne-jak-wybrac-ile-moze-kosztowac-i-czy-mozna-na-nim-zaoszczedzic,73,86


Dobre ubezpieczenie zdrowotne, czyli jakie?

Na rynku jest cała masa najróżniejszych polis zdwojonych i pakietów medycznych, ale nie wszystkie oferty są godne polecenia. Trzeba też pamiętać o tym, że każdy z nas ma inne potrzeby i możliwości finansowe. Nie ma też sensu niepotrzebnie przepłacać. Kluczowe jest zatem przeanalizowanie swojej sytuacji i wypełnienie szczegółowej ankiety odnośnie swojego obecnego stanu zdrowia. To właśnie na podstawie tego typu danych możliwe jest znalezienie dla siebie najkorzystniejszej oferty, z której rzeczywiście będziemy zadowoleni. Niezwykle ważnym zapisem jest to dotyczące okresu karencji. Chodzi tutaj o okres, w którym to nie będzie można korzystać z ochrony ubezpieczeniowej pomimo płacenia składek. Należy zatem bardzo dobrze przejrzeć umowę przed jej podpisaniem. Konieczne jest zwrócenie uwagi na to, jakie świadczenia nie będą podlegać refundacji i po jakim okresie czasu możliwe będzie ubieganie się o zwrot kosztu danej usługi medycznej. Nierzadko firmy ubezpieczeniowe mają limity korzystania z niektórych świadczeń medycznych, co również należy mieć na uwadze. Podobnie zresztą jak z wszystkimi innymi ograniczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.