Każda osoba mocno interesująca się motoryzacją nie może się już doczekać dnia, w którym zakupi nowy samochód. W naszych polskich realiach samochody zmieniamy tylko kilka razy w życiu i przeciętny Kowalski musi odkładać pieniądze przez kilka lat, aby móc sobie pozwolić na nieco mocniejsze cacko. Mamy do wyboru kupowanie samochodów z salonów, czyli nowych i w pełni funkcjonalnych aut, których to będziemy pierwszymi właścicielami. Mamy również możliwość zakupu auta używanego zarówno od naszej rodziny, znajomych czy też na giełdzie.

Giełdy samochodowe

Kupowanie samochodów na giełdach wiąże się z tym, że mogą one być nieco za bardzo wyeksploatowane i warto zwrócić uwagę na wiele szczegółów zanim zdecydujemy się dokonać zakupu. Przede wszystkim sprzedawca może ukrywać jakieś wady i kiedy zobaczy, że nie znamy się zbytnio na szczegółach technicznych, to może spróbować nam wcisnąć auto, do którego przez kilka najbliższych lat będziemy po prostu dokładać. Takich sytuacji raczej nikt nie lubi, więc jeśli nie jesteśmy specjalistami z dziedziny motoryzacji, to z całą pewnością warto zabrać kogoś ze sobą.

Auto z salonu

Samochody kupowane w salonach i prosto od ich producentów nie mają prawa być uszkodzone i tutaj nie musimy się zupełnie obawiać o to, że będzie im coś dolegać. Warto się jednak spróbować targować ze sprzedawcą auta, gdyż pracownicy salonów samochodowych mają takie pozwolenie od swoich pracodawców. Samochody często posiadają dużo zawyżoną cenę katalogową i nie wszyscy klienci o tym wiedzą. Jeśli klient nie targuje się i przychodzi od razu z wyliczoną kwotą, to sam pracownik na pewno nie zaproponuje mu zniżek.

Umiejętność targowania się

Umowa kupna sprzedaży auta to dokument, który będziemy musieli wypełnić i podpisać podczas dokonywania zakupu. Przed tym warto jednak spróbować się potargować ale niestety nie każdy jest obdarzony taką umiejętnością i nie wszyscy potrafią się przełamać. Dla wielu osób targowanie jest po prostu wstydliwe i jest wyrazem braku szacunku dla innej osoby. Jest to jednak złe podejście i warto walczyć o dodatkowe rabaty.

Radość z jazdy

Gdy zostanie już przez nas podpisana umowa kupna sprzedaży auta będziemy mogli zacząć się cieszyć zakupionym autem i przetestować je w różnych okolicznościach. Wiele osób zaraz po zakupieniu auta udaje się na specjalne tory wyścigowe, na których może w bezpieczny i niezagrażający nikomu sposób sprawdzić jazdę zarówno w poślizgu jak i w normalnych warunkach. Dzięki torom wyścigowym można nacieszyć się autem jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.